Hit Hit Hurra!

Prowadzący

Młodych wykonawców przez program poprowadzą: dziennikarz Artur Orzech oraz multiinstrumentalistka Marta Zalewska. Uczestnikom podczas występów będzie towarzyszyć 26-osobowa orkiestra pod kierownictwem Daniela Nosewicza.

MARTA ZALEWSKA

Jest wokalistką, kompozytorką, autorką tekstów i multiinstrumentalistką - gra na skrzypcach, gitarze basowej, kontrabasie, gitarze elektrycznej, altówce, mandolinie, fortepianie.

Jest laureatką międzynarodowych i ogólnopolskich konkursów skrzypcowych i wokalnych. Współpracowała z artystami takimi, jak Kayah, Waldemar Malicki i Filharmonia Dowcipu, Halina Mlynkova, SOUNDZ GOOD, Krystyna Prońko, Grzech Piotrowski, Perfect, Peruquois, Kwartet Smyczkowy Obligato, zespoły muzyki dawnej Canor Anticus, Ars Nova, Orkiestra Złotego Wieku.

Wygrała tegoroczne eliminacje do konkursu „Debiuty” 53. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu z utworem „Skrzydła”.

ARTUR ORZECH

Ukończył IV Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Warszawie. W 1983 współzałożyciel zespołu rockowego Róże Europy, gdzie był gitarzystą i autorem muzyki na pierwszych dwóch płytach – Stańcie przed lustrami i Krew Marilyn Monroe.

Zafascynowany literaturą perską w 1984 rozpoczął studia na Uniwersytecie Warszawskim na kierunku iranistyki. Po czwartym roku studiów, w latach 1987–1988 przebywał na stypendium naukowo-badawczym na Uniwersytecie w Kabulu w Afganistanie. W 1989 ukończył z wyróżnieniem studia, został asystentem w Zakładzie Iranistyki Wydziału Orientalistycznego Uniwersytetu Warszawskiego. Miał zostać doktorem, gdy na drodze stanęła praca w mediach, najpierw radiu, później telewizji.

Podjął pracę w Radio Dla Ciebie, potem trafił do radiowej Jedynki, a w 2001 do Trójki. Pierwszy raz w Trójce pojawił się na początku lat 90. Prowadził audycję „Orzech i reszta”, a od września 2007 prowadził audycję „Prywatna kolekcja”.

W latach 90. prowadził popularny program „Muzyczna Jedynka” emitowany w TVP1. Corocznie od 1994 roku komentuje dla polskich widzów finałowe koncerty Konkursu Piosenki Eurowizji. Współprowadził poranny program „Pytanie na śniadanie” i „Świat się kręci”. Wielokrotnie prowadził festiwal w Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu i Sopot Festival.