Hit Hit Hurra!

Jurorzy

Lożę jurorską tworzą: Edyta Górniak – diva polskiej sceny muzycznej, Hirek Wrona – uznany dziennikarz i krytyk oraz Bartek Caboń – trener wokalny.

EDYTA GÓRNIAK

Polska piosenkarka, kompozytorka i autorka tekstów, producent, reżyser, aktorka musicalowa.
Zasłynęła jako aktorka musicalowa teatru Studio Buffo, debiutując na deskach Teatru Dramatycznego w Warszawie w musicalu „Metro”, z którym pojechała na premierę na Broadwayu. W 1994 roku została wybrana na pierwszą w historii reprezentantkę Polski podczas 39. Konkursu Piosenki Eurowizji z utworem „To nie ja”. Po udziale w Eurowizji wokalistka wydała swój debiutancki album studyjny zatytułowany „Dotyk”.

W 1997 roku Górniak rozpoczęła karierę międzynarodową. Wtedy wydała swój drugi album „Edyta Górniak”. Singel z płyty, „One & One” zaprowadził Edytę Górniak jako pierwszą polską wokalistę na listę European Radio Top 50 pisma „Music & Media”. W 1999 roku ukazał się album koncertowy wokalistki, „Live '99”, dokumentujący jej pierwsze tournée po Polsce. Trzecim studyjnym albumem artystki była „Perła”. Po krótkiej przerwie artystycznej Edyta wróciła na rynek muzyczny. Wydała płyty: „E•K•G”, „My” i świąteczny album „Zakochaj się na Święta w kolędach”.

Artystka piętnastokrotnie otrzymała nominację do nagrody polskiego przemysłu fonograficznego Fryderyk. Dwukrotnie została laureatką tejże nagrody. W 1994 roku otrzymała Wiktora. Zdobyła też statuetkę Eska Music Award oraz nagrodę międzynarodową przyznaną przez Hiszpanów za „Najlepszy głos Europy”. Otrzymała również nominacje do SuperJedynek i Telekamer. W 2010 roku uhonorowano ją Bursztynowym Słowikiem, a w 2015 r. Złotą Karolinką i Platynową Telekamerą. W 2015 roku została odznaczona medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” przyznawanym przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Artystka z okazji jubileuszu 25-lecia pracy artystycznej na przełomie 2015/2016 roku zaplanowała wydanie nowej płyty oraz trasę koncertową „Love2Love”, pierwszą od 17 lat.

HIREK WRONA

Dziennikarz telewizyjny i radiowy, niezależny publicysta, DJ, DVJ, producent i reżyser wydarzeń artystycznych oraz koncertów. Wykładowca na Uniwersytecie Wrocławskim na Wydziale Dziennikarstwa. Propagator kultury hip-hop w Polsce. Jest oficjalnym DJ'em polskiej reprezentacji w piłce nożnej. Współzałożyciel pierwszej w Polsce telewizji więziennej „TV WIĘZIENNA 6” w Zakładzie Karnym w Wołowie.

Od 1985 roku – z przerwami – współpracuje z Programem Trzecim Polskiego Radia. Jest autorem i współpracownikiem takich audycji jak „Radio Clash”, „Między dniem a snem”, „Czarny piątek”. Obecnie prowadzi audycję „Soul - muzyka duszy” i „Czarna noc” w Programie Trzecim Polskiego Radia.

W latach 1991 - 2006 na przemian z Markiem Sierockim prowadził blok muzyczny w Teleexpressie”. Był pomysłodawcą, scenarzystą i prowadzącym pierwszych koncertów Hip-hop Opole w latach 2001, 2002, 2003 i 2004. Współzałożyciel niezależnej wytwórni hip-hopowej B.E.A.T. Records.

Hirek Wrona jest laureatem dorocznej nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w 2012 r. za kampanię „Bądź świadomy”.

Jego motto życiowe to:

Bądźcie zmianami, które chcecie zobaczyć – Mahatma Gandhi

BARTEK CABOŃ

Trener wokalny, kompozytor, pedagog. Studiował wokalistykę na Wydziale Artystycznym UMCS oraz psychologię. Współpracował z najlepszymi nauczycielami śpiewu na świecie. Jest uczniem Setha Riggsa (nauczyciela Michaela Jacksona, Tiny Turner, Kelly Clarkson, Steviego Wondera, Christiny Aquilery, Madonny).

Od 2009 r. szkoli i rehabilituje głosy wokalistów wszystkich stylistyk. Trenował takie gwiazdy jak m.in. Kasia Kowalska, Dawid Kwiatkowski, Natasza Urbańska, Kaja Paschalska, Marcelina, Stefano Tarrazzino, Red Lips, Natalia Szroeder, Grzegorz Hyży i wielu innych.

Od dwóch lat prowadzi zajęcia wokalne na obozach fanowskich z Dawidem Kwiatkowskim, gdzie zaraża młodych pasją do śpiewu. Jest też autorem projektu dla Teatru Małego Widza, który dotyczy nowoczesnej metodologii nauczania śpiewu dzieci. Regularnie zapraszany do najlepszych szkół i akademii muzycznych, gdzie prowadzi wykłady dla nauczycieli śpiewu

Zdobył certyfikat Speech Level Singing trzeciego stopnia i przez lata był odpowiedzialny za rozwój tej metody w Polsce. Dzięki doświadczeniom związanym z SLS poznał najlepszych nauczycieli śpiewu na świecie i pracuje z nimi na warsztatach prowadzonych w całej Europie.